Workshopy

Karel Fuller – Psychospirituální krize a rozšířené stavy vědomí

Můžeme mít nenormální zážitky a zůstat přitom normální?
Co je základem konceptu Psychospirituální krize a může potkat každého z nás?

Jak se liší od psychózy?

K přednášce:
Lidským bytostem je přirozená spiritualita a touha po rozšířených stavech vědomí, které umožňují nahlédnout za oponu naší psyché, učinit obsahy naší mysli a podvědomí zjevnými a tak nás léčit. Materialistický přístup a jeho pojetí světa zjevně nenaplňuje duchovní potřeby člověka a ani ho nečiní šťastným, zdravým a celistvým.

Do stavu rozšířeného vědomí se můžeme dostat mnoha způsoby. Práce se šamanskými silovými rostlinami, jako je ayahuasca, peyote, iboga , psychedelické látky ale i hluboké meditace, práce se zvukem, hlas, tanec, smyslové deprivace, pobyty v ústraní, potní chýše, holotropní dýchání jsou některé z bran vstupu do tohoto stavu.

Přednáška přiblíží některé techniky a způsoby, kterými je možno se do těchto stavů dostat a zase se vrátit bezpečně zpět. Dozvíme se něco o zásadách bezpečného setu a settingu a jak postupovat v případech propuknutí psychospirituální krize.

Čas ve Workshop stage upřesníme během příštího měsíce.

Bio:
Šamanismem a nenáboženskou spiritualitou se zabývá již od studií. V 80-tých letech spolupracoval s řadou českých léčitelů jako senzibil. Praktikoval tibetský budhismus zejména dzog-čchen a bon. Studoval původní americký šamanismus, jeho učitelé jsou amazonští curranderos. Praktikuje duchovní a šamanskou cestu prérijních indiánů. Absolvoval šamanský výcvik v rámci nadace Prof. Michaela Harnera Foundation for Shamanic Studies a završil ho studiem vyspělých šamanských technik. Zabývá se fenomény smrti a umírání a pravidelně se zúčastňuje posvátných rituálů Jižní i Severní Ameriky. Je tanečníkem Slunce v lakotské tradici.

V současné době se připravuje na mezinárodní certifikaci facilitátora holotropního dýchání v Grof Transpersonal Training. Aktivně pracuje v transpersonální oblasti, jeho tématy jsou rozšířené stavy vědomí a psychospirituální krize. V roce 2016 pořádal Českou transpersonální konferenci a nyní spoluorganizuje Mezinárodní transpersonální konferenci, která se koná v září 2017 v Praze po záštitou Prof. Stanislava Grofa.

Tomáš Drápela – Poznávání mayské kultury (7 let objevování a odhalování nových mayských osídlení v Guatemale pod hlavičkou katedry vysoké školy v Bratislavě)
Tento workshop poskytne krátký přehled o historických meznících mayské civilizace a její pozici v lidských dějinách. Formou ilustrací nejnovějších archeologických nálezů se pokusí odpovědět na otázku: Jak víme to co víme o Mayích? A odpovědmi budou popisy způsobů, jakými se formuje vědecká disciplína i populární vědění o mayské kultuře.

Alexandra Malíková – Workshop břišního tance

Tento workshop je určen pro ženy. Naučíme se základy tanečních pohybů v orientálních tancích, krátké kombinace, dynamiku tance a využití spontánnosti v již naučeném.

ALEXANDRA je příjemná a usměvavá žena, která se ráda vyjadřuje pomocí tance, což se nejvíce projevuje v tanci výrazovém. Její taneční rejstřík je široký, ovládá tanec orientální (břišní), se šavlí, s ohněm a ráda tanec vyučuje.

Ivan Jašek – Workshop šamanského bubnování

Zkušený hudebník, skladatel a instrumentalista Ivan Jašek hrál již od dětství v lidové škole na housle, poté přešel k dalším nástrojům jako samouk na kytaru. Od mala rád zpíval a jeho hlas ho přivedl k rozličným hudebním skupinám, kde posléze vystupoval s elektrickou kytarou. Postupem času začal rozšiřovat zájem i o další hudební nástroje a krom bicích a basové kytary začal hrát na djembe, brumli a didjeridoo – které jeho tvorbu ovlivnily natolik, že se od rockových a funky směrů odklonil spíše k etno a založil před 20 lety Shivanam. Procestoval více jak 45 zemí, kde hledal inspiraci a zajímavé hudebníky a nástroje. Rozšířil svůj zájem ještě o šamanské bubny, darbuku, tabla, koncovky, tibetské mísy a mnoho dalších.
Na workshopu vás naučí jak lze jednoduchým způsobem v rytmech zapojit obě hemisféry a jak si osvojit základy různých rytmizací a prožít spontánní radost z improvizace.

Eva Grünbergerová – Dým s Evou
Setkáme se s magickým světem vonných dýmů a vykuřovacích látek různých kultur světa. Pohovoříme o umění vykuřování, důvodech, způsobech, nástrojích i o možnostech vykuřování a vhodných situacích k jeho využití. Budeme vykuřovat pryskyřicemi i bylinami, které se používaly již v době před několika tisíci lety a stále jsou účinné a léčivé. Krátce promluvíme o modlitbě, záměru, oltáři, o rituálu.
Povzbudíme tvořivý potenciál našeho cítění a čichu. Díky očistným a harmonizujícím energiím vykuřovadel se přiblížíme svému nitru, vlastní Intuici a svému Zdroji, ke kořenům i k vizím.
Během víkendu bude i možnost osobní individuální očisty dle domluvy na místě, s odměnou.

Kateřina Hošková – Dětské tance

V rámci festivalu myslíme i na vaši drobotinu. První workshop, který můžeme dětem nabídnout, je workshop dětských tanců. Povede jej lektorka moderního tance a vedoucí taneční skupiny Stream dance Kateřina Hošková. Děti čeká veselá hodina plná tance, smíchu a pohybu.

Magdaléna Páčová – Akro-jóga a aštanga jóga

Magdaléna začala s jógou v roce 2011, kdy absolvovala TTC v Indii a spoustu dalších kurzů, které ji hodně posunuly a dovedly k její současné praxi. Vlastní praxe pak pro ni byla tím největším učitelem. Byla jednou ze zakladatelek Láska Festu, vede Lesní školku v Brně – vždy plná elánu a energie.
Napsala nám: “Je mi cti vést hodinu akro-jógy a aštanga jógy na Chill-out festivalu. Moc se na vás všechny těšim!”

Dušan Bláha – Víte, co jíte?

Povídání o tom, jak které potraviny ovlivňují naše tělo, psychiku, duchovno a vztahy, tedy celý náš život.
Dušan studuje téměř 19 let energii jídla ve vztahu k lidské světelné bytosti a jak je člověk ovlivňován tím, co přijímá nejenom ústy.
 
Lektorka Pavlína Čachová: SHIATSU 
 
Tradiční umění Japonských masáži, které klade důraz na energetickou rovnováhu člověka pomocí meridiánových systémů. Prožitkový workshop zaměřený na vědomou práci s tělem i duchem.
 
Béla Kiss zo Slovenska
 
Od roku 2004 pravidelne, 2 krát v roku vedie kurzy pránickej výživy. Na svojej prednáške Béla vysvetli čo je vlastne stravovanie zo svetla, ako môže pôsobiť na fyzickej, duševnej a duchovnej úrovni, akému duševnému vývoju dochádza po 21-dňovom cykle a aké sú podmienky, aby bol niekto schopný absolvovať toto sväté obdobie. V dnešnom silne znečistenom svete, je aj vyššia potreba očisty, ako predtým. K tomu, aby sme pochopili, ako nás uživí len svetlo, musíme pochopiť že nás vlastne udrží pri živote prána, ktorá sa tiež nazýva aj univerzálna životná sila, kozmická životná energia, alebo „tekuté svetlo“. Väčšinou sa prána prijíma nervovým zhlúčikom, ktorý sa vytvorí na predurčenom mieste. Ale prebudením Kundalini sa táto situácia mení. Zapojí sa viacej nervových zhlukov a mozog sa zásobí koncentrovanejšou formou z väčšej plochy. Táto cesta je určená pre tých, ktorým srdce našepkáva, že práve toto je ten spôsob, ktorým sa vybrať po nej. Ak sa dáte touto cestou musíte pochopiť, že jediná vec, ktorá nás obmedzuje je intenzita našej viery. Máte schopnosť aj vlastnosti na to, aby ste si vytvorili takú realitu, v ktorej si môžete žiť svoj život využitím všetkých svojich schopností.